Ky është turpërimi më i madh që i bëhet futbollistit, Messi dhe Alba ndezin stadiumin. – [VIDEO]

Messi dhe Jordi Alba kanë turpëruar lojtarin e Deportivos, duke ia kaluar dy herë me radhë topin nën këmbë në ndeshjen që u zhvillua në “Camp Nou”, ku Barcelona fitoi 4:0. Messi: "But those who seek only reassurance from life will never be more than tourists—seeing everything and trying to possess what can only be …

Messi dhe Ronaldo tek Juventus? Zbulohet parapaskena

Ish-trajneri i Napoli-t, Gianni Di Marzio, ka zbuluar për “Corriere dello Sport” një prapaskenë të merkaton në lidhje me Juventus-in: “Në 25 tetor të 2002-it kam shkuar të ndjek Sporting Lisone-Belenenses, për të parë nga afër Quaresma-n, por jam befasuar nga Ronaldo: ishte vetëm 17 vjeç. Por Moggi më tha: e bëjmë operacionin nëse ata …