Fjalet e Andres Iniestas pas ndeshjes kunder Juventusit.

“Ne e dimë talentin dhe cilësit që i ka Ter Stegen, ai është i jashtëzakonshëm.” “Ter Stegen është i mrekullueshëm dhe ai ende nuk e ka arritur më të miren e tij. Ai mund të zhvillohet shumë më tepër.” “Ekipi bëri një punë shumë të mirë. Ne arritëm qëllimin tonë (të kualifikohemi për fazën eliminatore).” – …

Barça siguron vendin e parë, Juventus shtyn kualifikimin.

Pritej një mbrëmje spektakolare me raste dhe gola, por që në momentin që dolën formacionet zyrtare të gjithë filluan të dyshonin. Valverde ka lënë pushim yllin e ekipit, pesë herë kampionin e Ballon d’Or, Lionel Messi. Dhe ndeshjes i kishte humbur gjysma e interesit menjëherë.. Pa Messi-n ndeshja ishte e luftuar, patjetër, kishte mundësi nga …

Zyrtare, Barça dhe Atletico eliminojnë Juventus dhe Roma-n nga Champions

Nuk ka qenë një ditë e mirë për ekipet italiane që luajnë në Youth League, kompeticioni i ekipeve Under-23 të 32 skuadrave që luajnë në Champions League. Juventus-it i duheshin pikë kundër Barcelona-s, por kanë qenë katalanasit ata që kanë dalë fitimtarë dhe kanë eliminuar bardhezinjtë nga truneu. Bardhezinjtë e Dal Canto kanë humbur 0-1, …